Aby wesele trwało do białego rana…

Wesele to duże wyzwanie – dlatego przy organizacji z reguły bierze udział nie tylko para młoda, ale i rodzice, znajomi a czasem nawet stylistka. Koszty są spore – większość liczy się z tym, iż nawet połowa tego, co będzie wydane z okazji tego ważnego dnia, nie zwróci się.

Za miastem czy bliżej centrum?

Huczne wesele wymaga odpowiedniej oprawy – wszak liczy się dobra zabawa. Aby goście byli zadowoleni warto jednak najpierw sprawdzić usługi, które proponuje sala weselna. Jej wybór powinniśmy uzależnić przede wszystkim od lokalizacji – piękne sale za miastem są efektowne, ale goście muszą do nich dojechać. Wówczas należy rozwiązać kwestię noclegów – to generuje kolejne koszty Sale bliżej miasta są zazwyczaj rozchwytywane, stąd rezerwacji należy dokonywać nawet dwa lata przed datą ślubu!

wesele zgierz

Jedzenie i muzyka mają znaczenie!

Aby wesele spełniało oczekiwania wszystkich, warto sprawdzić co oferuje kuchnia. Dobre jedzenie do podstawa – wiadomo, że goście będą pili i oczekują zarówno ciepłych, jak i zimnych przekąsek, które pozwolą im zachować formę do rana! Drugą sprawą jest też orkiestra – jeżeli będzie niemrawa, goście będą siedzieli przy stołach zamiast tańczyć! Latem kluczowa jest też klimatyzacja – zabawa w sali, gdzie panuje ukrop nie należy do przyjemności, dlatego warto zapytać oto właściciela sali. Mniej istotną, lecz wciąż godną uwagi jest kwestia osobnego pomieszczenia, gdzie goście mogą na chwilę wypocząć lub zapalić papierosa (zwłaszcza zimą, gdy wyjście za dwór jest niekomfortowe).