Co robić, by włosy były lśniące?

Piękne i lśniące włosy to marzenie każdej kobiety. Jednak nie każda kobieta może się takimi włosami pochwalić. Co zatem możemy zrobić, by dodać im blasku? Sposobów jest wiele i dlatego każda kobieta znajdzie coś dla siebie.

źródło: wlosomania.pl

źródło: wlosomania.pl

Można między innymi używać profesjonalnych kosmetyków do stylizacji włosów. Trzeba jednak pamiętać o tym, by stosować je z umiarem, gdyż jednocześnie niszczą one włosy. Jeżeli zatem mimo stosowania takich preparatów, nasze włosy straciły blask, znaczy to że należałoby z nich na jakiś czas zrezygnować. Warto wtedy postawić na naturalne sposoby pielęgnacji i odpowiednio zadbać o odżywienie włosów.

źródło: lula.pl

źródło: lula.pl

Do pielęgnacji włosów świetnie nadają się maski. Odżywiają włosy i je wygładzają. Jeżeli odpowiednio dobraną maskę będziemy stosować regularnie, nasze włosy nabiorą blasku.

Bardzo prostym sposobem jest też płukanie włosów zimną wodą. Dzięki temu zamykają się łuski włosów i stają się gładsze. A po wysuszeniu będą piękne i lśniące. Warto też unikać suszenia włosów suszarką. Jeżeli nie mamy innego wyjścia, używajmy chłodnego powietrza.

źródło: polki.pl

źródło: polki.pl

Aby włosy były błyszczące, warto też dostarczać do organizmu niezbędne witaminy i substancje. Warto więc uzupełniać braki żelaza ? sięgajmy po takie produkty jak mięso, jaja, mleko czy kapustę kiszoną.

Można też stosować olejki do włosów, które je odżywiają i poprawiają ich wygląd. Tak działa choćby olej kokosowy, olejek z nasion bawełny czy olejek migdałowy. Włosy będą również błyszczące, gdy po ich umyciu zastosujemy sok z cytryny. A to ciągle tylko kilka z dostępnych możliwości.