Cytrusy w pielęgnacji ciała

Do pielęgnacji ciała najlepiej jest stosować naturalne kosmetyki i metody. Często dają one dużo lepsze efekty – sprawiają, że ciało nie tylko wygląda pięknie, ale też jest zdrowsze. W pielęgnacji ciała bardzo dobrze sprawdzają się między innymi cytrusy. Jak na nie działają?

źródło: kobietawielepiej.pl

źródło: kobietawielepiej.pl

Cytrusy bardzo dobrze wpływają na jędrność skóry. Dzięki nim prezentuje się bardzo pięknie i staje się elastyczna. Dlatego są one często stosowane w różnych kosmetykach ujędrniających. A jak można o skórę zadbać we własnym zakresie? Wystarczy sięgnąć po grejpfruty i mandarynki, by przygotować sobie owocowa kąpiel. Należy je wrzucić do wanny i skorzystać z kilkunastominutowej kąpieli.

źródło: domowyzielnik.blogspot.com

źródło: domowyzielnik.blogspot.com

Owoce takie działają również wzmacniająco na paznokcie. Idealnie nadają się zatem dla pań o słabych i łamliwych paznokciach. Poza tym pomagają rozjaśnić płytkę paznokcia. Wystarczy wykorzystać sok z cytryny i dodać do niej oliwę. Następnie w takim roztworze moczymy paznokcie – najlepsze efekty osiągnąć można, gdy kurację powtarzamy co tydzień.

źródło: zdrowie-i-uroda.wieszjak.polki.pl

źródło: zdrowie-i-uroda.wieszjak.polki.pl

Cytrusy pomagają również poprawić wygląd cery – działają na nią rozświetlająco. W tym celu należy przygotować specjalną maseczkę do twarzy. Mieszamy sok z cytryny z śmietaną lub jogurtem, nakładamy na twarzy i po kilkunastu minutach spłukujemy. Po spłukaniu maseczki warto na cerę nałożyć krem, by ją natłuścić, nawilżyć i zapobiec ewentualnym podrażnieniom. Przygotowanie takich naturalnych kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych nie jest ani trudne ani drogie – dlatego naprawdę warto z takich możliwości korzystać.