Czemu służy cegła klinkierowa?

Specyfika cegły klinkierowej poraża jej prostotą, a zarazem estetyką i dbałością wykonania. Jest to swego rodzaju ewenement budowlany, zaskakujący wszechstronnością zastosowania.

klinkier

Co to jest cegła klinkierowa?

Klinkier  to produkt całkowicie naturalny. Jest wypalana w wysokiej temperaturze wynoszącej 1100°C . Jest to mieszanina gliny i piasku, która jest całkowicie mrozoodporna. Jest również wytrzymała jeśli chodzi o uciążliwe warunki atmosferyczne. Ze względu na bogactwo kolorów i formatów cegła klinkierowa daje nieograniczone możliwości komponowania elewacji oraz wykonywania detali architektonicznych. Na pewno głównym czynnikiem na który klienci zwracają uwagę, to poza estetyką wyglądu również jego trwałość. Cegła klinkierowa jest mocna i solidna oraz nie wymaga przez długie lata zabiegów konserwacyjnych w przeciwieństwie do elewacji tynkowych, które muszą być regularnie restaurowane, co oczywiście łączy się ze sporymi kosztami utrzymania.

Szeroka oferta budowlana

Warto rozeznać się w branży budowlanej jeśli mamy w planach modernizację czy budowę domu. Klinkier cieszą się coraz większą popularnością i dają satysfakcję klientom, którzy się na nie zdecydowali. Jeżeli podejdziemy zbyt powierzchownie do tematu remontu czy budowy i nie zorientujemy się w ofercie możemy zdecydować się na niekorzystne dla nas rozwiązanie. Pominięcie takiego wyrobu jak cegła klinkierowa to spory błąd. Wręcz zaniedbanie. Podejmując pewne działania starajmy się tak rozeznać branżę, byśmy potem nie żałowali zbyt pochopnych decyzji.