Czy łazienki są dla nas istotne?

Łazienka to miejsce, w którym spędzamy bardzo dużo czasu nie tylko dlatego, że musimy, ale często – ponieważ lubimy. To pomieszczenie, które działa na nas relaksacyjnie o odprężająco. Wiele kobiet urządza sobie w łazienkach swego rodzaju spa. Rozstawiają świeczki, kadzidełka i biorą długie kąpiele w pięknie pachnących olejkach. Mało co lepiej poprawi nam humor niż długa kąpiel w wypełnionej pianą wannie.

fot.http://bathroom-design-idea.com

Wystrój

Urządzając łazienkę przyłóżmy się do tego. Pamiętajmy, że będzie to pomieszczenie, w którym spędzimy bardzo wiele czasu. Zarówno my jak i nasi współlokatorzy przeprowadzamy tam codzienną toaletę, załatwiamy sprawy fizjologiczne oraz przygotowujemy się do wyjścia.

Co musi mieć każda łazienka?

Ważne aby każda łazienka, oprócz praktycznej i wygodnej wanny bądź prysznica oraz toalety, posiadała również lustro. To praktycznie obowiązkowy element każdej łazienki. Oprócz tego, istotne jest również rozmieszczenie w takim pomieszczeniu kilku szafek. Przede wszystkim na różnego rodzaju kosemtyki, ale również na wszelkie detergenty oraz ręczniki czy szlafroki. Najlepiej mieć wszystko pod ręką.

Kolorystyka

Oczywiście kiedyś w łazienkach dominowały takie kolory jak błękit i zieleń. Obecnie kanony trochę się zmieniają, oraz my stajemy się bardziej odważni. Łączymy ze sobą wiele kolorów, również tych bardzo ryzykownych. Nie boimy się całkowicie czarnej łazienki, czy też ognisto czerwonej wanny. Teraz wszystko zależy od tego jaki mamy pomysł.