Czy warto wciąż dawać prezenty ślubne?

para podczas ślubuŚlub to niezwykle radosna i piękna ceremonia, goście świętują zaślubiny na weselu, a także wręczają podarunki ułatwiające start we wspólne życie. W tym okresie najbardziej potrzebne młodym są pieniądze oraz sprzęty do ewentualnego mieszkania czy domu. Tradycja nakazywała wręczanie pościeli, garnków, zastaw stołowych, sprzętów kuchennych, czy innych potrzebnych przedmiotów. Problem w tym, że przy ponad setce zaproszonych, często prezenty ślubne się powtarzały. Dlatego też powoli odchodzi się od wręczania takich funkcjonalnych przedmiotów, na rzecz pieniędzy.

Koperta najlepszym wyjściem?

Bez wątpienia pieniądze są bardzo ważne dla młodej pary, to właśnie tego potrzeba im najwięcej w nowym życiu. Dlatego też koperty wypełnione pieniędzmi to dobry trend, aczkolwiek powodujący często skojarzenie ze zbiórką pieniędzy od rodziny. Nie każdemu podoba się takie podejście, jednak już od dawna normą jest wręczanie nawet samej koperty z odpowiednią sumą dla młodej pary.

Koperta, ale nie sama

Jednym z ciekawszych pomysłów może być kupno dekoracji wnętrz jako dodatek do koperty. Szkatułka, sentymentalna figurka czy ciekawy obraz wręczone jako prezenty ślubne nie będą już zwykłymi dekoracjami. Będą one przypominały o tym pięknym dniu przy każdym spojrzeniu, nawet po latach małżeństwa. Same pieniądze dawno przeminą i nawet wydane na ważne cele przestaną być istotne, a warto aby poza zdjęciami i filmami młoda para posiadała przedmioty przypominające o ślubie.