Fura skóra i komóra – to co kręci facetów

Jak to mawiają kobiety: mężczyźni to wieczne dzieci. W tym oczywiście jest trochę prawdy. Zamiłowanie do samochodów to niemal domena każdego faceta. Określenie dużego dziecka jest jak najbardziej trafne, bo z małego samochodziku przechodzimy to dużego, które jest w stanie podnieść poziom adrenaliny o 100, a nawet i więcej procent. O czym mowa?

Oczywiście motoryzacja jest głównym tematem mojego artykułu i to na niej chciałbym skupić główną uwagę, bo co może najbardziej interesować mężczyznę? Czy powiedzenie fura, skóra i komóra jest tutaj trafne?

Fura czyli samochód
Mężczyźni uwielbiają jazdę samochodem, ale nie tylko. Niemal każdy facet ma ochotę pobrudzić ręce w smarze i cały dzień spędzić w garażu naprawiając swoje ?maleństwo?. Później następuje mycie samochodu, to oczywiście też zajęcie dla mężczyzny. Kobiety nawet nie wiedzą ile radości jest z umycia samochodu.

Skóra ? kurtka na motocykl?
Tutaj można w różnych sposób określić w powiedzeniu słowo ?skóra?, bo w samochodzie mogą być skórzane siedzenia, ale równie dobrze może to być znaczenie kurtki, która kiedyś była bardzo modna.

Komórka czyli telefon komórkowy
‚Większość mężczyzn uwielbia nowinki techniczne, a gdyby nie patrzeć to kilkanaście lat temu telefon komórkowy to była nowość, tylko człowiek zamożny mógł sobie pozwolić na tego typu komfort. Minuta rozmowa przecież kosztował kilka złotych, a za sam telefon trzeba było zapłacić tysiąc złotych (jak nie więcej).

Motoryzację można nazwać pasją mężczyzn, ale nie zapominajmy, że kobiety również są zainteresowane samochodami czy też motocyklami. Nie ma też w tym nic dziwnego. Samo posiadanie samochodu było kiedyś ogromny luksusem, a jak ktoś do tego miał kurtkę czy siedzenia z prawdziwej skóry był uważany za bogacza.