Gadżety pomagające otrzymać formę

Dbanie o własną sylwetkę to przede wszystkim sport, a najpowszechniejszą i jedną z najskuteczniejszych form aktywności jest bieganie. Zakładamy buty i biegniemy? Oczywiście można tak, w szczególności dla początkujących ważne jest jedynie aby obuwie było lekkie i wygodne. Wymagający biegacze, którzy chcą się rozwijać i zwiększać odległości, będą jednak potrzebowali czegoś więcej.

Bieg w rytm muzyki

Jogging, może po kolejnym już dniu, trochę nudzić. Ile można oglądać te same widoki i rozmyślać podczas biegu. Warto wtedy zabrać ze sobą odtwarzacz mp3 i słuchawki, dostarczymy sobie rozrywki dla ducha i będzie się nam lepiej biegło. Wadą tego jest jednak odcinanie się od, dźwięków ze świata zewnętrznego i możemy nie usłyszeć nadjeżdżającego auta lub innego zagrożenia. Dlatego lepiej korzystać z jednej słuchawki, choć nie polecają tego lekarze.

Ile już przebiegłem?

GPS wykorzystujemy najczęściej podczas długich tras samochodem, ale to nie jedyne zastosowanie tej technologii. Na rynku dostępne są buty oraz zegarki wyposażone w to rozwiązanie. Pokazują dzięki temu długość, prędkość i często wysokość jakie pokonujemy biegnąc. Są to jednak dość drogie akcesoria i mogą być wykorzystywane tylko do takich celów. Nie jest nowością, że moduły GPS montowane są w telefonach komórkowych. Nowością jest jednak to, że można ściągnąć oprogramowanie do takiej komórki, które pokaże nam wszystkie wymienione wcześniej informacje, a także umożliwi pochwalenie się tym, choćby na Facebook-u.

Mierz tętno

Utrzymanie odpowiedniego tętna może dawać bardzo dobre efekty w bieganiu. Jeśli będzie ono zbyt wysokie, szybciej się zmęczymy i nie przebiegniemy daleko. Za niskie oznacza, że nie wykorzystujemy możliwości swojego ciała i powinniśmy trochę zwiększyć tępo biegu. Funkcję pomiaru tętna dostępna jest najczęściej w specjalnych zegarkach, ich koszt oscyluje w granicach 1000zł.

Choć przedstawione akcesoria, wydają się niepotrzebnymi, szpanerskimi gadżetami, to ich zastosowanie daje zadziwiające wręcz efekty. Możemy na bieżąco badać swoje postępy i rośnie nasza motywacja. Ścigamy się z najlepszą konkurencją, czyli samym sobą.