Hotel Burj Al Arab – luksusowa Wieża Arabów

Hotel Burj Al Arab to jeden z niewielu hoteli na całym świecie, który posiada aż siedem gwiazdek. Mieszczący się w Dubaju hotel, to jeden z najatrakcyjniejszych i najdroższych hoteli na świecie.

Położenie

Hotel Burj Al Arab usytuowany jest na sztucznej wyspie, 280 metrów od Zatoki Perskiej. Jego wygląd jest tak unikalny, że uznano go za najbardziej charakterystyczny hotel na świecie – przypomina żagiel, pięknie podświetlony, zwężający się ku górze. Nie jest on najwyższy na świecie, jednak do jego budowy wykorzystano najnowocześniejsze technologie oraz materiały, które zapobiegają chwiejności, oraz zawalenia – nie groźne mu sztormy, huragany czy też trzęsienia ziemi.

Pokoje

Nie dziwi fakt, że w hotelu mieszczą się jedynie apartamenty, z których najmniejszy ma „zaledwie” niecałe 170 metrów kwadratowych, a największy blisko 800. W żaglu, oprócz apartamentów mieszczą się też liczne restauracje (serwujące najlepsze jedzenie na świecie), spa, ogromne baseny, solaria, studia fitness, muzeum, bibliotekę, lądowisko dla samolotów, baseny z żywą farą koralową, przeznaczone do nurkowania i wiele innych atrakcji. Najdroższe pokoje posiadają wyposażenie wykonane ze szczerego złota, natomiast wyposażenie wszystkich pokoi jest dobierane indywidualnie. Każdy z gości ma swojego lokaja, szofera z limuzyną do dyspozycji 24 h na dobę, i jeżeli sobie tego zażyczą – mogą dostać nawet prywatnego kucharza.