Idealny plener do sesji ślubnej

Fotografia ślubna w Polsce w ciągu ostatnich lat wzniosła się na absolutne wyżyny profesjonalizmu, czego dowodem są liczne zakłady fotograficzne oraz możliwość skorzystania z tego typu usług dosłownie w każdym zakątku Polski. Oczywiście jest to bardzo pozytywne zjawisko, które przejawia się w coraz bardziej kreatywnych sesjach zdjęciowych będących dzisiaj podstawowym elementem przy organizacji każdego ślubu.

 e00959f246e922d9bd81b66a19d2d575

źródło: pinterest.com

Przeglądając liczne przykłady sesji ślubnych zauważyłem, że współcześni fotografowie wyszukują coraz ciekawszych plenerów, co znacznie podwyższa walory estetyczne ich pracy. Takie plenery to zazwyczaj zadbane parki i coraz częściej również zadbane ogrody. Tego typu scenerię uważam za idealną do plenerowej sesji ślubnej. Takie miejsca są absolutnie uniwersalne i zawsze mogą posłużyć jako znakomite tło do tego rodzaju fotografii pomimo tego, że pojawiają się one praktycznie na wszystkich plenerowych sesjach ślubnych.

 ea9b0099fc114beb84d5379456554498

źródło: pinterest.com

Udając się do profesjonalnego fotografa na sesję ślubną polecam również przedstawić takiemu fachowcowi swoją wizję tego typu sesji. Moim zdaniem naprawdę doświadczony fotograf powinien wysłuchać wszystkich sugestii, pomysłów i ewentualnych wskazówek swoich klientów i na ich podstawie wykonać profesjonalną sesję zdjęciową. Wiadomo, że nie każdy z nas jest ekspertem od fotografii, jednak z pewnością wszyscy posiadamy jakiś określony gust, dlatego moim zdaniem warto przekazać swoje plany co do sesji ślubnej już na pierwszym spotkaniu z fotografem.