Internet źródłem informacji – przegląd portali internetowych

W czasach kiedy ludzie coraz rzadziej oglądają telewizję, a więc także wiadomości telewizyjne, rzadziej czytają gazety, rolę głównego źródła informacji przejmuje Internet. Jest to jednak bardzo niebezpieczne źródło, pełne ślepych zaułków, błędnych i mylących informacji w którym trzeba nauczyć się wynajdowania tych odpowiednich. Właśnie dlatego warto zrobić przegląd głównych wortali informacyjnych.

Gdzie uzyskasz fakty

Każdy z portali oferuje kilka kategorii w których dziennie pojawia się kilka wiadomości. Zwykle opierają się na dość solidnych źródłach i zawierają dobrze zredagowane i konkretne teksty przedstawiające najważniejsze fakty. Jednak niekwestionowanym zwycięzcą tej kategorii jest www.tvn24.pl z grupy Onet. Wiadomości pokazują się tam dosłownie co kilkanaście minut, także te lokalne, są bardzo konkretne i rzadko wkrada się w nie polityka.

Plotki ploteczki

Plotki tak jak sama nazwa wskazuje najmniej rzetelna część wortali. Mają one za zadanie przyciągnąć jak największą liczbę użytkowników klikających w reklamy. W tej dziedzinie trudno wybrać najlepszy portal, ponieważ wyjątkowo trudno zweryfikować czy artykuły nie mijają się z prawdą. Także w większości z tekstów pojawia się wiele nieścisłości, a nawet błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Dlatego wszystkie wortale są w tej konkurencji przegranymi.

Zaplecze dla użytkowników

W tej kategorii porównujemy dodatkowe usługi i portale oferowane przez wortale. Chodzi przede wszystkim o wszelkiego rodzaju słowniki, kalkulatory, fora i inne usługi przyciągające internautów. W tym wypadku, również przoduje onet.pl, który jeśli chodzi o słowniki i fora, oraz dodatkowe witryny zdecydowanie góruje nad konkurencją, przegrywa jedynie jeśli chodzi o rozrywkę, ponieważ wp.pl przyciąga do swych gier średnio 10% więcej internautów.