Jaguar XJ75 Platinum Concept z okazji 75-lecia marki

Z okazji 75- lecia powstania marki Jaguar, projektanci tej firmy stworzyli wyjątkowe auto. W trakcie Pebble Beach Concours D’Elegance zaprezentowano najnowsze dziecko Jaguara o nazwie XJ75 Platinum Concept. Auto to pokazuje jak wielkie możliwości drzemią w przeróbkach sedanu XJ.

Jaguar XJ75 Platinum Concept to auto łączące sportowego ducha z luksusowym wnętrzem, umożliwiającym wożenie całej rodziny. Zaprezentowane auto, opiera się tylko na kolorystyce czarno białej. Białe nadwozie kontrastujące z przyciemnianymi szybami i 22? lakierowanymi na czarno felgami, masywne zderzaki i ogromny grill jakby łykający powietrze w jeździe, dodają wyjątkowo sportowego charakteru Jaguarowi. Wnętrze również jest zachowane w wym tonie. Czarna skóra z białymi obszyciami oraz 1200 ? watowe audio Bowers & Wilkins idealnie pasują do nadwozia. Ciekawym elementem jest zamontowany w desce rozdzielczej zegar mechaniczny Bremont Watch Company

Sportowy wygląd Jaguara ma solidne podstawy, które tworzy 470 konna, 5 litrowa V8 o maksymalnym momencie obrotowym 575 Nm.

fot. Jaguar