Jak dbać o podłogę?

Na podłogach w domu możemy mieć różne materiały. Czasem będą to płytki jak w łazience. W pokojach wybieramy panele lub parkiet. Niezależnie od tego z czego są wykonane trzeba o nie dbać, by jak najdłużej zachowały swój początkowy wygląd. Są przecież bardzo narażone na zużycie. Codziennie po nich chodzimy, a nie zawsze pamiętamy o zmianie obuwia. Przesuwamy meble, bawią się na nich dzieci. Nieraz zdarzy się nam coś na nie wylać lub upuścić. Dlatego trzeba o nie dbać. W jaki sposób?

ZAKŁAD POSADZKARSKI Zdzisław Madej

Sklep

ul. Zakopiańska 52a
30 – 418 Kraków

www.parkiety-posadzki.pl


Odpowiednie czyszczenie
Do każdego rodzaju podłogi powinniśmy używać odpowiednich preparatów. Na przykład drewnianych paneli (www.parkiety-posadzki.pl) nie umyjemy środkami do płytek. Chodzi nie tylko o ogólne sprzątanie. Płytki co jakiś czas warto porządnie wyszorować. Ale nie chcemy też tego robić w przesadny sposób, by doprowadzić do jakiś uszkodzeń. A co powiedzieć o parkiecie? Raz na jakiś czas może zajść konieczność cyklinowania. Specjalne maszyny szlifują powierzchnię, dzięki czemu jest oczyszczona i wyrównana. Następnie trzeba ją polakierować. Takie zabiegi powodują, że parkiet wygląda jak nowy. Będzie nam służył przez długi czas.

http://www.parkiety-posadzki.pl

Gdy nie da się odnowić…


Zmiana na nową podłogę Czasem jednak dochodzi do takich uszkodzeń, że podłogi nie da się uratować. Na przykład kiedy deski zaleje się wodą. Nie zawsze uda się je wysuszyć. Poza tym mogą nie być już takie trwałe. Płytki z kolei niekiedy pękają. W takich sytuacjach konieczne będzie zamontowanie nowej podłogi. Trzeba zebrać odpowiednie środki i wynająć ekipę, która się tym zajmie. O nową podłogę postarajmy się jak najlepiej zadbać.