Jak można wykorzystać wnękę?

Wiele osób nie jest zadowolonych z wnęk w poszczególnych pomieszczeniach. Wydaje się, że zabierają one cenną przestrzeń i trudno jest je zagospodarować. Warto jednak na wnękę spojrzeć z innej perspektywy ? jest to miejsce, które można jakoś ciekawie urządzić i stworzyć kąt, który będzie ozdobą wnętrza. Wszystko zależy od naszych upodobań, naszej twórczości i również potrzeb.

źródło: blog.meblobranie.pl

źródło: blog.meblobranie.pl

Wnękę można zagospodarować w bardzo tradycyjny sposób ? wstawiając do niej szafę. Wtedy jest to przestrzeń wykorzystana bardzo praktycznie. Szafa w takiej wnęce ? w zależności od rozmiaru może pomieścić naprawdę wiele sprzętów i rzeczy niezbędnych w mieszkaniu. Ale nie znaczy to, że musi być nudna. Obecnie mamy dostęp do różnych materiałów. Dzięki temu możemy stworzyć szafę, która stanie się częścią aranżacji ? podkreśli styl wnętrza i stanie się elementem współgrający z wystrojem. Do wyboru mamy różne materiały i różne kolory.

źródło: blog.meblobranie.pl

źródło: blog.meblobranie.pl

Wnęka to również dobre miejsce na półki. One też mogą być wykonane z różnych materiałów ? w zależności od wystroju wnętrza. Ułożymy na nich książki, dekoracje czy pudełka z różnymi drobiazgami.

źródło: blog.meblobranie.pl

źródło: blog.meblobranie.pl

Coraz częściej wnęki są jednak wykorzystywane na wiele innych sposobów. Można w nich zawiesić telewizor czy sprzęt grający, ustawić jakąś roślinę czy rzeźbę. Wnęka to również idealne miejsce na dodatkowe, efektowne oświetlenie. Wnęka może być też miejscem, w który ustawimy fotel i stworzymy kąt wypoczynkowy. Możliwości jest zatem naprawdę wiele. Taka wnęka może stać się największym atutem pomieszczenia.