Jak podróżować niewielkim kosztem?

Każdy z nas lubi podróżować ? odwiedzać nowe miejsca, poznawać nowe kultury i po prostu wypoczywać. Jednak nie każdego stać na takie wyprawy. Warto zatem zastanowić się, jak zorganizować ciekawą wycieczkę, przy niewielkim nakładzie finansowym. Kluczem do sukcesu będzie znalezienie jak najtańszego transportu, a w związku z tym jak najtańszych biletów lotniczych.

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, kiedy rezerwować bilety lotnicze. Najtańsze są one między wrześniem a listopadem, oraz między styczniem a majem. Są to po prostu okresy, w których mniej osób decyduje się na takie wycieczki. Okazuje się, że istotną sprawą jest również dzień, w który chcemy wylecieć. Zdecydowanie tańsze są loty w środku tygodnia niż w weekend. Dlatego musimy też odpowiednio zaplanować termin urlopu. Musimy też rezerwować bilety odpowiednio wcześnie ? często te najtańsze znajdziemy na około 2 ? 3 miesiące przed planowanym wylotem.

źródło: michalstolarewicz.blogspot.com

źródło: michalstolarewicz.blogspot.com

Tania wycieczka wcale nie musi być nudna. Możemy zaplanować podróż do jakiegoś znanego i popularnego miejsca i znaleźć tanie bilety. Trzeba tylko dobrze szukać i robić to odpowiednio wcześnie. Poza tym trzeba się również szybko decydować ? jeżeli akurat trafimy na jakąś promocję, nie warto czekać, tylko od razu kupować bilet.

Warto też zastanowić się czy taniej wyniesie nas lot bezpośredni czy lot z przesiadkami. Zazwyczaj bardziej opłaca się ta druga opcja. Kiedy podzielimy lot na kilka krótszych odcinków, każdy z nich będzie stosunkowo tani, a tym samym i cała podróż będzie tańsza. Stosując się do tych wskazówek z pewnością uda się nam zaoszczędzić na transporcie.