Jak skutecznie czyścić okulary?

Z okularów korzysta bardzo wiele osób. Dzięki nim udaje się korygować różne wady wzroku i można normalnie funkcjonować. Ponieważ okulary są nam niezbędne, musimy o nie prawidłowo dbać. Szczególnie istotne jest, by w czystości utrzymywać szkła. Każda plamka czy rysa sprawia, że odczuwamy dyskomfort, a nasze oczy szybko się męczą. Tymczasem okulary brudzą się niezwykle szybko. Jak można je czyścić?

źródło: okularo.blox.pl

źródło: okularo.blox.pl

Najlepiej jest korzystać ze ściereczki z mikrofibry ? dlatego warto mieć ją zawsze przy sobie. Z łatwością usuniemy wtedy wszelkie plamy i nie pozostawimy smug. Warto również zakupić płyn antystatyczny, dzięki któremu usuniemy również tłuste ślady. Trzeba jednak uważnie wybierać takie płyny. Niektóre z nich zawierają szkodliwe substancje i mogłyby zniszczyć specjalną, ochronną powłokę szkieł, na przykład tych z antyrefleksem. Warto zatem kupować takie wyposażenie u optyka i chętnie korzystać z profesjonalnych porad.

źródło: okularo.blox.pl

źródło: okularo.blox.pl

Co kilka dni należy też wyczyścić całe okulary. Należy je wtedy umyć pod ciepłą wodą, tak by usunąć brud i kurz z różnych trudno dostępnych miejsc, na przykład w zgięciach. Można użyć płynu do mycia naczyń lub mydła w płynie. Szczególnie ostrożnie czyścimy szkła. Do czyszczenia oprawki idealnie nadaje się miękka szczoteczka do zębów ? uważamy jednak by przy tym nie porysować szkieł. Wytrzeć okulary można suchą, bawełnianą szmatką, tak by nie pozostały smugi ani drobinki kurzu.

Jeżeli z nich nie korzystamy, chowajmy je do etui. Dzięki takim działaniom okulary będą nam służyły dłużej.