Jak sobie radzić z cienkimi włosami?

Cienkie włosy przysparzają kobietom sporo problemów. Przede wszystkim ciężko jest je ułożyć i sprawić, że będą się lepiej prezentowały. Dlatego tak bardzo ważne jest, by znaleźć sposób, który pomoże dodać takim włosom objętości. A możliwości jest całkiem sporo.

źródło: wizaz.pl

źródło: wizaz.pl

Bardzo ważny jest sposób pielęgnacji włosów. Włosy cienkie mają zazwyczaj skłonność do szybkiego przetłuszczania się, a wtedy zdecydowanie brakuje im objętości. Dlatego, by lepiej się prezentowały, należy je regularnie myć. Będą wyglądać lepiej, ale też poprawi się ich kondycja. Jeżeli nasze włosy wymagają codziennego mycia, warto sięgnąć po szampony przeznaczone właśnie do takiego częstego stosowania. Zawierają one niezbędne składniki, które sprawiają, że włosy są nawilżone, mocne i nie będą się elektryzować.

źródło: ibeauty.pl

źródło: ibeauty.pl

Kolejny krok to stosowanie odpowiednich odżywek. Trzeba wybierać te, które przeznaczone są do pielęgnacji włosów cienkich. Takie odżywki zawierają polimery, które sprawiają, że poprawia się objętość włosów. A fryzura wygląda tak, jak było ich dużo więcej niż w rzeczywistości.

źródło: kobieta.onet.pl

źródło: kobieta.onet.pl

Aby dodać włosom objętości, należy zadbać również o odpowiedni sposób modelowania. Włosy warto nakręcać na grube, duże wałki tuż prze suszeniem. Dzięki temu również zwiększy się ich objętość. Do samego suszenia i modelowania należy wykorzystywać grubą, okrągłą szczotkę, na której można je wyciągać i podkręcać. Tak wymodelowane będą prezentować się naprawdę efektownie i nikt nie powie o nich, że brak im objętości.