Jaki szampon dla siebie wybrać?

Stan i wygląd włosów w dużej mierze zależy od tego, jakie wybieramy kosmetyki do ich codziennej pielęgnacji. Nie chodzi tylko o odżywki czy maski do włosów. Bardzo istotne znaczenie ma również to, z jakiego szamponu korzystamy. A jak wybrać ten najlepszy szampon? Trzeba wziąć pod uwagę potrzeby swoich włosów.

źródło: w-spodnicy.ofeminin.pl

źródło: w-spodnicy.ofeminin.pl

Wiele kobiet ma włosy cienkie, pozbawione objętości. W takiej sytuacji potrzebny jest szampon, który nie będzie obciążał włosów, a zapewni im odpowiednie oczyszczenie. Szampon do włosów cienki powinien zawierać składniki odżywcze, które dobrze się spłukują. Warto też do takich włosów dobrać kosmetyk, który pozwoli im dodać objętości. Trzeba jednak ograniczać jego stosowanie, gdyż może przesuszać włosy.

źródło: beautyshow.pl

źródło: beautyshow.pl

A jaki szampon nadaje się do pielęgnacji włosów grubych i gęstych? Na takich włosach może utrzymywać się więcej zanieczyszczeń, dlatego potrzebny jest szampon, który pozwoli je jak najlepiej oczyścić. Takie włosy maja również skłonności do szybkiego przetłuszczania się, dlatego należy sięgnąć po kosmetyk, który będzie temu zapobiegał. Powinien to być również szampon, który zapewni włosom odpowiednie odżywienie.

źródło: lula.pl

źródło: lula.pl

Włosy często bywają również przesuszone. Taki problem wynika z tego, że są one zniszczone – w wyniku stosowania silnych kosmetyków czy zabiegów stylizujących. Dlatego do takich włosów trzeba dobrać szampon, który je wzmocni i odbuduje. Poza tym powinien również działać nawilżająco. Na szczęścia na rynku kosmetycznym jest ogromny wybór wśród szamponów, dlatego bez problemu można dobrać dla siebie ten najbardziej odpowiedni.