Kłótnie o urządzanie wspólnego mieszkania?

Są w sobie zakochani. Ona cieszy się, że będą mogli zamieszkać razem, on jest dumny, że zaczynają nowy etap w życiu. Są szczęśliwi i podekscytowani wizją wspólnego urządzania mieszkania.  Co dzieje się w rzeczywistości?

Sklep z oświetleniem rajem dla kobiet

Ona widzi sklep z oświetleniem i ciągnie go za rękaw. Muszą zobaczyć wszystkie lampy  -te tanie, drogie, dziwne, zwykłe, wszystkie! Kolejny sklep oferuje dodatki do kuchni. Ona upiera się, że tu też muszą wstąpić. On tłumaczy, że powinni najpierw kupić rzeczy niezbędne, dopiero potem kolekcjonować ozdoby i bibeloty. Ona zaczyna płakać, że nie pozwala jej urządzić mieszkania w jej stylów. Tak zaczyna się prawdziwa wojna. Nie chodzi o gust – ten bowiem nie ma nic wspólnego z płcią, ale o podejście do dekorowania i urządzania nowego mieszkania.

sklep z oświetleniem

Aurea mediocritas

Kobiety kochają małe, urocze pierdółki. Zastanawiają się nad tym jaki kolor ściany wybrać, podczas gdy mężczyźni zazwyczaj traktują to tylko użytkowo. Dla nich sklep z oświetleniem nie jest miejscem, gdzie można godzinami oglądać lampy i żyrandole. Wolą znaleźć model, który im się podoba w internecie i iść do sklepu po konkretny model. Pani wolą oglądać, dotykać, zastanawiać się… Jaki jest na to sposób? Oczywiście należy znaleźć złoty środek. Kobieta powinna powstrzymać swoje kaprysy, facet zaś niech czasem da jej okazję do oglądania bibelotów. W innym wypadku nigdy nie dojdą do porozumienia, a mieszkanie będzie wyglądało eklektycznie…