Kupowanie aut po polsku

Nasz kraj notuje ostatnio dosyć dziwny fenomen jeśli chodzi o sprzedaż samochodów. Otóż jeżdżących po drogach aut pojawia się z roku na rok coraz więcej, a w tym samym czasie autoryzowane salony samochodowe w większości przypadków z trudem wychodzą na zero w ostatecznych rozrachunkach. Różnego rodzaju pojazdy są bez wątpienia naszą narodową pasją, lecz profesjonalnych dealerów odwiedzamy już chyba przeważnie po to, aby obejrzeć sobie z bliska niektóre nowe modele. Skąd więc te wieczne korki i ścisk na krajowych drogach?

Polak potrafi

Dysponując pewną sumą pieniędzy musimy w pierwszej kolejności dobrze się zastanowić, co tak naprawdę uda nam się za nią kupić. Zazwyczaj do wyboru mamy mniejsze i gorzej wyposażone auto od autoryzowanego dealera, albo używany samochód z wyższej półki, zdecydowanie bardziej luksusowy. Wielu Polaków w tej sytuacji nie ma wątpliwości, że dobry komis jest im w stanie zaproponować o wiele więcej, niż nawet największy i najlepiej zaopatrzony salon. Należy jednak znać się na autach, aby nie wcisnięto nam auta w którym wymagana jest naprawa skrzyni biegów, czy remont całego silnika.

Sprowadzanie na zamówienie

Dla bardziej obrotnych klientów możliwości okazują się jeszcze szersze – ogromną popularnością cieszy się bowiem sprowadzanie samochodów z Niemiec, które pod warunkiem uiszczenia odpowiednich opłat celnych jest całkowicie legalne, nie wymaga wielkich nakładów finansowych, a dla zajmujących się tym procederem pośredników oznacza po prostu czysty zysk. Konieczne jest jednak jako takie obeznanie w temacie, aby nie dać się naciągnąć na odpicowany złom.