Niemcy – czy warto jechać tam na wakacje?

Niemcy to kraj, który pomimo tego, iż jest naszym granicznym sąsiadem, nie jest dobrze poznany przez polskich obywateli. Często nie zdajemy sobie sprawy, jaki potencjał turystyczny tkwi w tym pięknym kraju. Położony u podnóża Alp, jednocześnie ma dostęp do mórz – Bałtyckiego i Północnego, dzięki czemu każdy wielbiciel gór czy wody znajdzie tam coś dla siebie. Nie można jednak zapomnieć o innych zaletach Niemiec.

Co warto tam odwiedzić?

Przewozy do Niemiec, szczególnie te autokarowe, zapewniają turystom możliwość zwiedzenia wielu atrakcji turystycznych, takich jak między innymi: zwiedzanie Monachium, Berlina, Drezna czy Kolonii. Oprócz tego, warto udać się do jedynej w swoim rodzaju Tropikalnej Wyspy położonej niedaleko Berlina. Gdy znudzi się nam zwiedzanie dużych miast, zawsze możemy udać się do niewielkich miejscowości, które często sprawiają wrażenie zaklętych w czasie.

Niewielkie uliczki, zabytkowe budynki, wspaniałe i okazałe kościoły i katedry – to tylko niewielka część tego co tak można zobaczyć. Będąc w Niemczech, nie można nie zobaczyć słynnej na cały świat Bawarii, malowniczego zakątka, gdzie do dziś wyrabia się ser za pomocą tradycyjnych sposobów sprzed wieków, gdzie można zobaczyć zabytkowe kościoły sprzed wielu wieków oraz zobaczyć wyroby tamtejszych artystów sztuki regionalnej.