Niemcy i piwo

Kiedy busy do Niemiec wypełnione są po brzegi turystami? Oczywiście przed słynnym festiwalem piwa, które odbywa się każdej jesieni. To już tradycja, która związana jest z bawarską historią.

Festiwal z tradycją

W 2010 roku Monachium obchodziło szczególny jubileusz. Wówczas busy do Niemiec kursowały naprawdę często. Piwo to napój niemal międzynarodowy, jednak Oktoberfest kojarzy się z nim najbardziej. 200 urodziny dożynek piwnych obchodzono na błoniach miasta, gdzie rozstawione zostały namioty. Festiwal otworzył się pochodem, w którym wzięli udział kelnerki, muzykanci oraz przede wszystkim – przedstawiciele browarów. Niegdyś święto to polegało na spijaniu resztek piwa, tak by browary mogły ważyć nowe. Festiwalowi towarzyszy muzyka, zabawa, koncerty i inne atrakcje. Popularne są konkursy związane ze znajomością historii piwa oraz historii Oktoberfestu. Piwo leje się litrami – można spróbować tego tradycyjnego, świeżo warzonego oraz piwa, które pochodzi z 1810 roku.

busy do niemiec

Busy pełne piwoszy

Piwo może być zdrowe. Chociaż lekarze są zgodni, że nadmiar nie ma właściwości zdrowotnych, to jednak szklanka piwa korzystnie wpływa na nerki oraz metabolizm. Gdy chce nam się pić – piwo lepiej ugasi pragnienie niż woda, a dodatkowo ciemna odmiana hamuje proces starzenia się. Piwosze najwyraźniej wiedzą co robią. Busy do Niemiec zawożą ich do raju piwa, które z roku na rok gromadzi coraz więcej osób. Chociaż festiwal odbywa się stale w tym samym mieście, to przybysze w wielu państw przyjeżdżają bawić się.