Nowe nieoznakowane auta dla Policji

Policja posiada w swej flocie samochodowej wiele marek jak Kia, Audi, Ford, a także Fiat, które są postrachem piratów drogowych. Ostatnio jednak do dotychczasowych pojazdów mają dołączyć kolejne. Najnowszym zakupem za ponad 6 mln zł jest jednak 110 Renault Megane napędzanych 130 konnymi silnikami diesla. Auta rozpędzają się do ponad 200 km/h zachowując niskie spalanie paliwa, dzięki technologii common rail. Policjanci będą chronieni w tych pojazdach dzięki systemom ABS i EBV, a także 4 poduszki powietrzne. Nowe ?Meganki? dla funkcjonariuszy to pięciodrzwiowe cupe o przestronnym wnętrzu, co pozwoli im wygodnie łapać piratów drogowych.

Auta mają znaleźć się przy komisariatach w związku z Programem modernizacji Policji w latach 2007 ? 2011. Pieniądze pochodzą z Komendy Głównej Policji oraz komend wojewódzkich wspomaganych przez samorządy.

Umowa dotycząca zakupu nowych Renault Megane jest warta 6 mln 239 tys. zł, pojazdy będą przeznaczone na nieoznakowane radiowozy dla służb kryminalnych oraz dochodzeniowo-śledczych.