Olejki w kosmetyce

Dbając o swoją urodę kobiety chętnie sięgają po naprawdę różne kosmetyki. Posiadają one różne właściwości i pozwalają zadbać o skórę, paznokcie czy włosy. Wśród tak wielu kosmetyków na szczególne zainteresowanie zasługują te w postaci olejków. Naturalne olejki mają niezwykłe właściwości. Jakie?

źródło: karodos.pl

źródło: karodos.pl

Olejki bardzo dobrze sprawdzają się w pielęgnacji włosów. Warto stosować je, gdy włosy są suche oraz łamliwe. Olejki pomagają włosy wzmocnić i odżywić. W wypadku włosów farbowanych olejki sprawiają, że kolor staje się żywszy i głębszy. A jak można stosować olejki? Olejek można stosować zamiast odżywki bez spłukiwania. Dodatkowo będzie wtedy chronił włosy przed ciepłym powietrzem z suszarki.

źródło: kobiecanki.pl

źródło: kobiecanki.pl

Olejki można również stosować w pielęgnacji skóry. Podobnie jak w wypadku włosów, nadają się one przede wszystkim do skóry suchej – zapewniają jej odpowiednie nawilżenie. W olejki wzbogacane są również kosmetyki przeznaczone do walki z cellulitem. Można je również stosować do demakijażu. Pomagają skutecznie oczyszczać cerę, jednocześnie jej nie wysuszając.

źródło: polki.pl

źródło: polki.pl

Olejki sprawdzą się również, gdy mamy problem z paznokciami. Najczęściej problemem są łamliwe i rozdwajające się paznokcie. Aby poprawić ich kondycję oraz wygląd warto sięgnąć po odżywkę wzmacniającą w postaci olejki. Wystarczy do wcierać w płytkę paznokcie i obserwować efekty działania. Warto wybierać takie odżywki, które zawierają również witaminy, magnez czy wapń. Wtedy płytka paznokcie staje się jeszcze twardsza oraz bardziej elastyczna.