Organizacja wycieczki dla dużej grupy bez biura podróży

Nie trzeba udawać się do biur podróży, aby wybrać się na wycieczkę za niewielkie pieniądze. Biura podróży korzystają z zalet kosztów skali, a więc kiedy więcej klientów podróżuje, koszty wycieczki są mniejsze. Dlaczego więc nie zorganizować wycieczki na własną rękę wraz ze swoimi znajomymi.

Podstawowe oszczędności

Grupy kilkunasto lub kilkudziesięcioosobowe nie muszą poruszać się własnymi autami, mogą skorzystać z usług przewozowych. Wystarczy wynająć firmę przewozową, która podstawi nam pojazd z kierowcą lub możemy także wynająć pojazd bez kierowcy, jeśli jedzie z nami osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia. Dodatkowe oszczędności na wakacjach to wszelkie zniżki na wstępach grupowych, na wiele atrakcji.

Możliwości targowania

Większość firm prywatnych oferujących usługi dla podróżnych nie stosuje zniżek dla grup. Daje to jednak możliwość targowania się z nimi o cenę usług. Wyżywienie, nocleg, czy nawet dodatkowe atrakcje mogą być znacznie tańsze jeśli zaczniemy targowanie z przedsiębiorcom. Niestety jeśli chodzi o usługi przewozowe, nie możemy raczej liczyć na zniżki