Pomysł na kolorową łazienkę

Łazienka zazwyczaj kojarzy się nam z wnętrzem bardzo stonowanym i spokojnym. W większości łazienek dominują jasne barwy – odcienie bieli, beżu czy szarości. Jednak nie jest to regułą. Bardzo ciekawie i modnie prezentują się również łazienki pełne kolorów. Taka energetyczna łazienka pomoże się nam rozbudzić w czasie porannej toalety. Ale jak ją urządzić?

źródło: czasnawnetrze.pl

źródło: czasnawnetrze.pl

Najpierw musimy przeanalizować własne oczekiwania. Osoby odważne mogą zdecydować się na bardzo mocne i odważne połączenia kolorystyczne. Łazienka w ich domu będzie bardzo oryginalna i jednocześnie optymistyczna. Osoby, które skłaniają się ku bardziej stonowanym wnętrzom, mogą jasne barwy wybrać jako tło i dodać do niego jedynie mocniejsze akcenty, choćby w postaci kolorowych akcesoriów.

źródło: dom.wp.pl

źródło: dom.wp.pl

Poza tym na naszą decyzję wpływać powinna też wielkość łazienki. W małym wnętrzu trzeba ostrożnie dobierać kolory, by go nie przytłoczyć. Barwy powinny pomóc je optycznie powiększyć. W łazience dużej i przestronnej możliwości jest oczywiście więcej.

źródło: e-lazienki.pl

źródło: e-lazienki.pl

A jakie kolory można wybrać? Trzeba się zastanowić, jaki klimat chcemy w naszej łazience stworzyć. Jeżeli chcemy, by wnętrze było ciepłe i pełne pozytywnej energii, wybierzmy kolor żółty, pomarańczowy lub też czerwony. W dużej łazience możemy sięgnąć po kolor czarny, grafitowy lub fioletowy – taka łazienka stanie się elegancka i nowoczesna. Pastelowe odcienie zieleni, różu czy niebieskiego sprawią, że wnętrze stanie się delikatne, romantyczne. Oczywiście należy uważać, by nie łączyć ze sobą zbyt wielu kolorów, gdyż wtedy efekt nie będzie już tak zachwycający.