Praca licencjacka, czyli pisanie na zlecenie?

Obecny podział edukacji wyższej na dwa etapy – trzy lata plus dwa lata studiów magisterkich nie obejmuje wszystkich kierunków, ale znakomitą większość. Medyca pozostala jednolita i pięcioletnia, jednak wiele innych kierunków kończy się teoretycznie po trzech latach, po to, by studenci z powrotem wracali na kolejne dwa, które zwieńczone są obroną pracy magisterskiej. Praca licencjacka po trzech latach traktowana jest z przymrużeniem oka, ponieważ oferuje tytul licencjata, który mało się liczy… To naturalne i prawie oczywiste, że każdy ambitny student lub ten, który po prostu lubi mieć status studenta pójdzie na studia – ten sam kierunek czy też kierunek podobny.

praca licencjacka pisanie

Najpierw logistyka

Mimo to wiele studentów stresuje się przed obroną, a pisanie pracy bywa dla nich problematyczne' praca licencjaka bywa więc kłopotliwa.. Wymaga skonsultowania dobrego tematu, tezy, a przede wszystkim znalezienia bibliografii i napisaniu tego, tak by wydawało się to oryginalne. Pracę należy przemyśleć, nim pisanie będzie na etapie zaawansowanym.

Zleć to komuś innemu?

Praca licencjacka należy do tych zadań, które często obejmują także pisanie przez tych, którzy chętnie zrobią to za pieniądze. Niestety takie działalności wciąż fukcjonują i mają się dobrze, choć ich etyka pozostawia wiele do życzenia. Czy wypada się bowiem bronić z pracy, której nie popełniliśmy, bo zwyczajnie nam się nie stało? Czy uczciwe i legalne jest branie pieniędzy za własny wkład intelektualny, który ktoś wykorzystuje na studiach?