Praca w Legnicy, czyli bezrobotni mają większe szanse!

Polakom bardzo trudno jest znaleźć pracę, ponieważ często nie posiadają odpowiedniego wykształcenia lub nie są zwyczajnie atrakcyjni na rynku pracy. Dlatego wszystkim bezrobotnym postanowiły pomóc władze miasta Legnica, gdzie powstał projekt, w którym to bezrobotni mają stać się bardziej atrakcyjni na rynku pracy. Dzięki temu zwiększają swoje szanse na otrzymanie zatrudnienia.

praca legnica

O projekcie

Dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej wszyscy bezrobotni mają szansę odbycia szkoleń oraz stażów, które mają ułatwić im znalezienie pracy. To bardzo potrzebne rozwiązanie, ponieważ dzięki temu bezrobotni zyskują nowe doświadczenia, które mogą wpisać sobie w CV. Dzięki temu jest ono bardziej bogate, a sam bezrobotny może aplikować na większą ilość ofert pracy. Dlatego bezrobotni zapisują się na kursy języka angielskiego, na kursy uczące obsługi wózków widłowych czy na kursy z obsługi komputera. Mimo że mają oni bardzo duże możliwości to i tak nie wszyscy są z tego zadowoleni. Okazuje się, że część osób nie chce pracować. Wolą dostawać małe pieniądze od Państwa i w taki sposób sobie żyć. Nie ma jednak rady na takie osoby. Nikt ich nie zmusi do pracy.

Nie tylko w Legnicy

Okazuje się, że nie tylko bezrobotni z Legnicy mają możliwość zapisywania i odbywania kursów. Również inne miasta w Polsce podjęły tego typu projekt, który odniósł bardzo duży sukces. Zdarzają się również takie miasta i takie kursy, za które władze miasta płacą uczestnikom. Można powiedzieć, że to pensja za uczęszczanie na kurs. Dzięki temu grono zainteresowanych powiększyło się jeszcze bardziej.