Prawidłowa pielęgnacja dłoni

Dłonie kobiety są jej wizytówką. Dlatego powinny być odpowiednio zadbane. Często jednak zapominamy o ich pielęgnacji – a przecież narażone są na działanie wielu szkodliwych czynników. Wymienić można choćby mróz, śnieg, wiatr czy wpływ środków chemicznych stosowanych przy różnych domowych pracach. Co zatem należy zrobić, by poprawić wygląd dłoni?

źródło: w-spodnicy.ofeminin.pl

źródło: w-spodnicy.ofeminin.pl

Bardzo istotna jest codzienna pielęgnacja. Na pewno potrzebne jest nam odpowiednie mydło w płynie do mycia rąk. Należy zrezygnować z tradycyjnych mydeł, gdyż niszczą one warstwę ochronną skóry oraz dodatkowo ją wysuszają. Warto wybierać mydła, które działa odżywczo i nawilżająco.

źródło: poszkole.pl

źródło: poszkole.pl

Druga sprawa dotyczy stosowania odpowiedniego kremu do rąk. Przede wszystkim potrzebny jest nam krem dostosowany do rodzaju i potrzeb skóry. Inny wybierzemy dla skóry suchej, inny dla szorstkiej, a jeszcze inny dla skóry wrażliwej. Oprócz posiadania kremu, musimy też pamiętać o jego regularnym stosowaniu. Ręce powinno nawilżać się między innymi po każdym umyciu.

źródło: dailytips.pl

źródło: dailytips.pl

Trzeba też zadbać o dodatkową pielęgnację dłoni. Raz w tygodniu warto wykonać peeling, który pomoże złuszczyć martwy naskórek, wygładzić skórę i ją odświeżyć. Wtedy jest ona podatniejsza na działanie środków pielęgnacyjnych. Warto też raz w tygodniu zapewnić im dodatkową kurację – po peelingu należy nałożyć na dłonie grubą warstwę kremu, założyć bawełniane rękawiczki i pozostawić je tak na noc.

Obowiązkowe jest również noszenie ochronnych rękawiczek w czasie wykonywania prac domowych. Wtedy nasze dłonie rzeczywiście będą się prezentowały o wiele lepiej.