Prawo jazdy, czyli stres przyszłego kierowcy

Prawo jazdy jest dzisiaj potrzebnym dokumentem, który wydaje się wręcz konieczny. Kupno auta stanowi coraz mniejszy problem -wiele osób wybiera samochody używane, których cena jest rzecz jasna niższa.

Prawo jazdy dla początkujących

Prawo jazdy bywa jednak stresujące – każdy kursant szybko przekonuje się o tym, który wsiada po raz pierwszy za kierownicę. Zdarzają się tacy, którzy wiedzą jak uruchomić auto, ponieważ mieli z nim styczność w domu. Instruktorzy trafiają jednak i na takie osoby, które zupełnie nie wiedzą co znajduje się w samochodzie. Gdy ruszają i wjeżdżają samodzielnie na ulicę, boją się każdego innego pojazdu, ponieważ wydaje im się, że jadą za szybko.  Chociaż wiele osób faktycznie stanowi zagrożenie na drodze, należy pamiętać, że po to obok siedzi doświadczony instruktor, który ma własny pedał sprzęgła i hamulca. Jest czujny, dlatego pierwsze jazdy są całkiem przyjemne – kursant może polegać na refleksie instruktora, który w razie potrzeby pomoże mu zapanować nad autem.

prawo jazdy góra

Egzamin czy …egzaminy?

Prawo jazdy, to nie tylko praktyka, ale i teoria, wokół której obecnie jest najwięcej kontrowersji. Ciągle mówi się o tym, że formuła egzaminu ma się zmienić, jednak nikt nie wie jak i kiedy. Jazdy, a więc część praktyczna, która kończy się egzaminem pozostaje bez zmian. Wciąż jednak stresuje – wiele osób przyznaje, że egzamin na prawo jazdy należy do najtrudniejszych egzaminów w ich życiu. Strach jest tak duży, iż wiele przyszłych kierowców blokuje się i …zdaje dopiero za którymś razem z rzędu. To oczywiście ma swoje konsekwencje w postaci utraty zawartości portfela..