Rowerem przez wakacje

Wakacje, to czas odpoczynku i relaksu. Regenerujemy ciało i duszę po wielu miesiącach pracy. Tylko czy leżenie na plaży lub w domu i totalne obijanie się, będzie regenerujące jak aktywne spędzanie czasu? Rower jest często określany jako maszyna, która najwydajniej przekłada siłę ludzkich mięśni na przemieszczanie się. Spacerowym tempem jesteśmy wstanie pokonywać wiele kilometrów bez zmęczenia. Takie aktywne spędzanie wakacji bardzo dobrze na nas wpłynie. Jadąc autem nie mamy kiedy podziwiać widoków, na rowerze możemy się rozglądać do woli. Jeśli do tego odpowiednio dobierzemy trasę i nie będziemy się poganiać, to taki wyjazd zapadnie nam w pamięci na całe życie.

W mały plecak na pewno się nie zmieścisz

Wycieczka rowerowa, również wymaga zabrania ze sobą bagaży. Jak je wozić, gdzie zmieścić namiot, kilka ubrań, kosmetyki? Sklepy z akcesoriami dla cyklistów mają w swych ofertach różnego rodzaju wózki, do których bez problemu zmieścimy wszystko. Jedzenie jednak lepiej kupować na bieżąco. Wysokie temperatury, brak możliwości zabrania lodówki uniemożliwiają zaopatrzenia się w produkty spożywcze, oprócz suchego prowiantu.
Przejażdżki rowerowe nie zdarzają nam się zbyt często? Pojeździjmy kilka kilometrów po okolicy na tydzień przed urlopem, w weekend. Poznamy swoje możliwości, a także lepiej poznamy naszą okolicę.

Gdzie jechać?

Polska niestety nie ma tak rozbudowanej infrastruktury dla rowerzystów, jak Holandia, Niemcy, czy inne europejskie kraje. Nie oznacza to jednak, że nie ma pięknych tras rowerowych. Kochamy lasy i świeże powietrze? Na pewno Zwierzyniec na Roztoczu zadziwi nas. Nie trzeba także jechać daleko od swojego miejsca zamieszkania. Polska to kraj pełny pięknych lasów i na pewno w okolicy znajdzie się miejsce nawet na dłuższą wycieczkę.
Nie pozostaje więc nic innego jak założyć kask, wskoczyć na rower i wypocząć aktywnie. Jeśli nasz cel podróży znajduje się daleko, skorzystajmy z PKP, nie porywajmy się na setki kilometrów, bo po prostu może to być za dużo.