Rzucanie palenia ? jak sobie poradzić?

Palenie to wyjątkowo szkodliwy nałóg ? nie tylko dla palacza, ale również dla jego otoczenia. Palenie powoduje powstawanie wielu chorób układu krążenia czy układu oddechowego. Silnie uzależniają ? i to ludzi w każdym wieku. W konsekwencji wiele osób traci życie właśnie przez ten nałóg. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na rzucenie palenia. Nie jest to jednak proste. Warto zatem podjąć konkretne działania, by osiągnąć sukces.

źródło: dobra-rada.pl

źródło: dobra-rada.pl

Potrzebna jest nam solidna motywacja. Trzeba przekonać samego siebie, że naprawdę chcemy rzucić nałóg. Nasza decyzja musi być konkretna i świadoma. Trzeba być też zdecydowanym wytrwać w tym postanowieniu, nawet jeżeli zdarzą nam się jakieś potknięcia. Niektórzy muszą rzucić palenie ze względu na stan swojego zdrowia. Inny dbają w ten sposób o najbliższych. Są też osoby, dla których motywacja stają się kwestie finansowe ? zdają sobie sprawę z tego, jak kosztowny jest to nałóg.

źródło: zdrowie.fit.pl

źródło: zdrowie.fit.pl

Warto też wspomagać się na różne sposoby. Niektórzy korzystają ze specjalnych plastrów oraz gum do żucia, które zwierają niewielką ilość nikotyny. Dzięki nim można stopniowo zmniejszać ilość nikotyny, którą dostarczamy do organizmu i go odzwyczajać od tej substancji. Zminimalizujemy w ten sposób głód tytoniowy. Jest to sposób niezwykle skuteczny i efektowny.

źródło: kobieta.wp.pl

źródło: kobieta.wp.pl

Można również korzystać ze środków farmakologicznych lub psychoterapii, które działają tak, by zniechęcić palacza do palenia tytoniu. Jest to sposób skuteczny wy wypadku osób, które są niezwykle silnie związane z nałogiem. Dzięki takim działaniom wielu osobom udało się naprawdę rzucić ten nałóg.