Sesja ślubna na luzie

Oglądając większość sesji ślubnych można zauważyć, że obowiązują w nich dość sztywne zasady, szczególnie jeśli chodzi o ubiór. Spora część takich sesji ślubnych przedstawia młodą parę w standardowo w białej ślubnej sukni i marynarce. W taki właśnie sposób wygląda większość sesji ślubnych, jednak można wśród nich zauważyć pewne zmiany. Coraz modniejsze są sesje, w których młoda para występuje w ubraniach codziennego użytku, co według mnie jest o wiele ciekawszym, znacznie luźniejszym i atrakcyjniejszym rozwiązaniem.

 e15a12391f57007247e11e8b32863762

źródło: pinterest.com

Nowa moda w branży fotografii ślubnej zazwyczaj napływa do nas głównie z krajów zachodnich co w gruncie rzeczy nie uważam za coś złego, wręcz przeciwnie. Sesje doświadczonych zachodnich fotografów to świetny materiał, który doskonale się nadaje jako źródło inspiracji dla polskich specjalistów zajmujących się sesjami ślubnymi.

 d4efb9535eb6dad13cae55b14b4ced8b

źródło: pinterest.com

Wspomnie wcześniej sesje ślubne w codziennym stroju doskonale sprawdzają się oczywiście w plenerach. Zauważyłem, że wielu fotografów wykonuje takie sesje na przykład w lasach lub ogrodach, które tak często możemy zauważyć na zdjęciach ślubnych. Stroje młodej pary w tym przypadku są tylko jednym z kluczowych elementów, przypominam o tym, że równie istotną sprawą jest wybór adekwatnego pleneru. Przeważnie młode pary polegają na sugestiach fotografów, jednak zaznaczam, że zawsze możemy dobrać plener według własnych upodobań. Zanim zdecydujemy się na jednego konkretnego fotografa ślubnego polecam zapoznać się wcześniej z jego portfolio co dzisiaj stanowi praktycznie jedyny sposób na to, aby ocenić jakość pracy danego fachowca.