Sprzedaż węgla w Polsce spada!

Mimo że Polska jest jednym z czołowych krajów, które wydobywają węgiel to jego wydobycie zostało zmniejszone, ponieważ coraz mniej się go spala. Głównym powodem są oczywiście nowe możliwości ogrzewanie mieszkań, czy domów. Sprzedaż węgla jest jednak zauważalna. Polacy coraz rzadziej kupują węgiel, ponieważ znaleźli bardziej alternatywne rozwiązania ogrzewania swojego domu. Nic dziwnego. Dzisiejsza technologia poszła bardzo do przodu.

Sprzedaż węgla spada

fot.http://yearofwheels.wordpress.com/2009/12/19/new-goo/

Ekologiczne rozwiązania

Sprzedaż węgla zmniejsza się z roku na rok. Polacy postanawiają wydawać większe pieniądze na alternatywne możliwości ogrzewania swojego domu, ponieważ zakup ten zwraca się im po klik latach użytkowania nowej technologii. Chodzi oczywiście o baterie słoneczne, które są dość drogą technologią. Zakup oraz zamontowanie tego urządzenia na dachu domu może kosztować nawet 15 tysięcy. Jednak Polacy decydują się na takie rozwiązanie, ponieważ i tak będą znacznie mniej płacić za ogrzewanie swojego domu. Drugą sprawą jest pojawienie się nowych pieców do ogrzewania domów.

Nowe piecyki

Na rynków powstały również nowe piecyki do ogrzewania domów. Ich nowa technologia przyczyniła się do obniżki sprzedaży węgla. Głównym powodem jest to, że piecyki te uwalniają więcej ciepła i do tego mnie spalają. W ten sposób osoba która kupowała dwie tony na ogrzewanie domu może kupować trochę ponad tonę. To spora różnica, więc nic dziwnego, że węgiel drożeje.