Stylowe pióro, praktyczny długopis

Długopis to przyrząd, który każdy powinien mieć zawsze przy sobie. Musimy coś zanotować, wpisać datę do kalendarza, czy podpisać umowę z klientem. Proste długopisy, spełnia tą funkcje bez problemu, tylko czy podpisywanie się na dokumentach nie może być stylowe?

Pierwsze pisane teksty na papierze były sporządzane przy pomocy ptasiego pióra i pojemnika z atramentem. Było to dość niewygodne, bo tworzyły się plamy i trzeba było często przerywać pisanie zamaczając końcówkę w atramencie. Później nastała era stalowych piór, niewiele się zmieniło poza ciekawszym wyglądem i długim okresem użytkowania stalówki. W XX wieku wynaleziono długopis, który stał się przebojem. Nie trzeba było co chwilę maczać go w atramencie i nie pozostawiał kleksów. Pióra odeszły w cień i tylko nieliczni fani korzystali z nich, ale także niezbyt często.

Obecnie wróciły do łask i dzięki nabojom z atramentem, tak jak w długopisie, nie trzeba tak często przerywać pisania. Pióra w naszych czasach, postrzegane są jako symbol luksusu. Ich stylistyki są dziełami sztuki, a materiały z jakich są wykorzystywane to złoto, platyna, srebro, do wykończeń stosuje się nierzadko kamienie szlachetne i egzotyczne drewna.