Syberia ? podróż ekstremalna

Wyspy Kanaryjskie, Grecja, Hiszpania, a nawet Japonia to miejsca gdzie jeździ wiele osób. Odpoczywają tam i relaksują się, ale nie spotykają ich tam żadne przygody. Takie spokojne wyjazdy mogą się znudzić, bo ile można się smażyć na plaży i spacerować po kurortach. Szukamy czegoś nowego, oryginalnego ale nie wymagającego dużej sprawności fizycznej.

Syberia

Syberia to kraina geograficzna położona stanowiąca azjatycką część Rosji, w której temperatury mogą spadać nawet do minus 55°C. Jest to niegościnna i dzika kraina, która pomimo to zachwyca swą fauną, florą oraz przede wszystkim ogromnymi przestrzeniami. Nie przebiega przez nią żaden asfalt i z tego powodu jedynym sposobem na pokonanie jej autem jest podróż zima po zamarzniętych rzekach. Jest to jednak podróż nie dostępna dla większości osób i poza tym może być bardzo niebezpieczna ze względu na grupy przestępcze patrolujące te rejony. Dlatego najlepszym sposobem jest podróż słynną koleją transsyberyjską.

Kolej transsyberyjska

Ponad 9200 kilometrowa trasa z Moskwy do Władywostoku zajmuje kilka tygodni. Wagon staje się dla nas domem, a podróżni naszymi znajomymi. Rosjanie są nastawieni wyjątkowo pozytywnie do Polaków i możemy spotkać się z bardzo przyjacielskim nastawieniem, powinniśmy być również gotowi na przyjęcie sporej ilości wódki, która jest tam na porządku dziennym. Każda stacja wiąże się z 30 – 45 minutowym postojem, podczas którego mamy szansę spróbować lokalnej kuchni lub pospacerować po peronie aby złapać trochę powietrza.

Podróż koleją transsyberyjską to świetny pomysł na ciekawe wakacje o każdej porze roku. Wymaga ona jednak dużej tolerancji zmian temperatury(w wagonach temperatura sięga czasami 30°C, kiedy na dworze jest -30°C) oraz sporej tolerancji na alkohol.