TATA Indica – Vista, tanie auto dla „bardziej wymagających”

Tata to indyjski gigant przemysłowy produkujący m.in. auta osobowe, głównie na azjatycki rynek. W europie zasłyną we wrześniu 2008, kiedy ogłosiła chęć produkowania Nano najtańszego auta na świeci oraz wykupiła Jaguara, Landrowera, a przede wszystkim Ford Motor Company.

Indyjski gigant na początku września tego roku, poszerzy swoją ofertę o nowy model ? Vista. Auto, według producenta ma być przeznaczony dla ?bardziej wymagających klientów?. Co to zdanie oznacza według TATA Motors, do końca nie wiadomo, na pewno auto ma być większe, wykonany z lepszych materiałów i lepiej wyposażony od poprzednich aut TATA. To wszystko oczywiście ma być zapewnione pomimo niskiej ceny. Auto ma być również objęte 3 letnią gwarancją oraz ubezpieczeniem Road Assistance.

Nowa TATA Indica ? Vista powstała dzięki współpracy indyjskiego giganta z włoskim Fiatem. Da się to zauważyć choćby w ofercie jednostek napędowych. Autko to ma otrzymać benzynowy silnik o pojemności 1,4 l oraz turbodiesla 1,3 Quadrjet, oba o mocy 70KM.