Tradycja ślubu w Polsce

Śluby mogą wzruszać, czasami zaskakiwać nowatorskimi rozwiązaniami, niekiedy mogą być również źródłem prawdziwych dylematów. Przy okazji niemal każdej takiej uroczystości trzeba liczyć się bowiem z koniecznością zakupu jakiegoś upominku, który będzie przypominał o nas jako o uczestnikach niezapomnianych uroczystości.
Jak to w końcu z prezentami ślubnymi jest? Czy lepiej nie kłopotać sobie nimi głowy i od razu włożyć należytą kwotę do koperty, czy może jednak zdecydować się na prezent, który może okazać się piątym zestawem garnków, czy trzecim żelazkiem?

Lista rozwiązuje problem
Często problem prezentów rozwiązują sami główni zainteresowani. Narzeczeni często już w zaproszeniach, czy po prostu bezpośrednio zapytani sugerują, co chcieliby dostać. W takich sytuacjach warto po prostu wysłuchać, co mają do powiedzenia i nie uszczęśliwiać ich na siłę. Jeśli przygotowali listę prezentów, warto o nią zapytać świadka, czy świadkową i wybrać upominek, który znajdzie się w naszym przekroju budżetowym. Jeśli przyszli małżonkowie zdecydują, że najbardziej wskazane w ich przypadku są koperty z zawartością (bo na przykład remontują mieszkanie, czy budują dom), również warto na serio wziąć ich sugestie pod rozwagę. Oczywiście możemy postąpić inaczej ? mimo to, zakupić im prezent. Jednak w takim wypadku warto zapytać, z czego byliby najbardziej zadowoleni. Ryzykowanie i kupowanie w ciemno jest w większości wypadków nie najlepszym pomysłem.

Upominek do koperty
Jeśli zdecydujemy się nie kupować żadnego prezentu, bo właśnie takie rozwiązanie zostanie nam przedstawione jako najbardziej oczekiwane ze strony Młodych, warto przemyśleć kwestię sprezentowania drobnego upominku, czyli drobiazgu, który będzie przypominał o naszym uczestnictwie w tym wspaniałym dla małżonków dniu. Co to może być za przedmiot?
Najlepiej jednocześnie praktyczny i estetyczny, na przykład podstawka pod książki, która pozwoli uniknąć kłopotów ze zsuwaniem się powieści i albumów z półek, czy szkatułka na drobne przedmioty. Zawsze trafionym pomysłem jest również stylowa ramka na zdjęcia, która znajdzie swoje miejsce w każdym mieszkaniu, zamykając w sobie niesamowite emocje i wspomnienia. Trochę bardziej oryginalnym upominkiem będzie kołatka do drzwi, czy skrzynka na listy. Na pewno każdej romantycznej parze przyda się również niebanalny świecznik, swoim wykonaniem uświetniający każdą ważniejszą uroczystość. W każdym domu nigdy za wiele również wazonów. Ich zakup może być strzałem w dziesiątkę!