Umorusaj się w błocie ? zabawy z Quadem

Prawie każdy facet lubi się porządnie ubrudzić błotem, poszaleć i nie przejmować się codziennymi sprawami. Od kilku lat bardzo popularne stały się quady, czyli motocykle czterokołowe, przede wszystkim przeznaczone do rozrywki. Nie wymagają one dużych zdolności, a przy tym dają ogromną radość z jazdy.

Gdzie jeździć Quadem?

Jest to pojazd głównie przeznaczony do jazdy w terenie, potrafi wjechać w miejsca do których żadne auto nie wjedzie. Mała waga przy sporym momencie obrotowym pozwoli wjechać po bardzo stromych wzniesieniach bez problemu. Jeszcze niedawno media podawały informacje o wandalach jeżdżących po parkach narodowych, niszczących florę i straszących faunę. Faktycznie, quad pomimo małych gabarytów może narobić sporo szkód, a jego dźwięk roznosi się na setki metrów.

Najlepszym miejscem dla takiego pojazdu będzie opuszczony poligon lub najlepiej specjalnie wyznaczona trasa.

Quady jeżdżą grupami

Podobnie jak w przypadku zwykłych motocykli, posiadacze quadów chętnie organizują się w grupy. Fanów tych pojazdów nie brakuje w naszym kraju i wystarczy poszukać w internecie, a znajdziemy forum zrzeszające okolicznych fanów jazd po bezdrożach.