VOD – Zabójcza konkurencja dla wypożyczalni video i DVD

Czasy kiedy biegaliśmy do wypożyczalni filmów, aby pożyczyć na wieczór z przyjaciółmi ciekawy film odchodzą w niepamięć. Dzięki rozwojowi cyfryzacji przekazu antenowego oraz dostępu do szerokopasmowego internetu powstają usługi typu VOD oraz pay-per-view.

VOD oznacza wideo na życzenie i polega na wyświetlaniu przekazu telewizyjnego w momencie kiedy widz chce oglądać dany program. Pay-per-view oznacza system opłat, dzięki któremu płaci się tylko za obejrzane treści, a nie tak jak popularne jest w naszym kraju opłaty abonamentowe.

Połączenie tych dwóch technik emisji, doprowadzi do przeniesienia fizycznych wypożyczalni, do świata cyfrowego. Będziemy mogli dzięki temu wypożyczyć film, nie ruszając się z kanapy. Nie będziemy się również martwić tym, ze dany film będzie już wypożyczony, a my musimy zadowolić innym. Dzięki cyfrowej formie filmów, będą mogły być przesyłane do dowolnej ilości dekoderów. Wybór pozycji w cyfrowych wypożyczalniach jest również znacznie większy niż w tych tradycyjnych.

Kiedy ta technologia się rozwinie, a stanie się to na pewno niebawem, właściciele wypożyczalni będą musieli zamknąć swe biznesy. Natomiast my, będziemy mogli rozkoszować się najlepszymi pozycjami filmowymi w zaciszu własnego domu.