W jaki sposób można zastosować cytrynę?

Cytryna ma niezliczoną ilość zastosowań. Jej sok wykorzystywać można nie tylko w kuchni, ale też w wielu innych sytuacjach. Okazuje się, że jest to naturalny sposób na pielęgnację urody. Zatem w jakich sytuacjach możemy zastosować cytrynę?

źródło: niezwykle-zastosowanie.blog.pl

źródło: niezwykle-zastosowanie.blog.pl

Cytryna pomaga zadbać o paznokcie. Wystarczy przygotować mieszankę wody z sokiem z cytryny i moczyć w niej paznokcie. Możemy je również przecierać skórką od cytryny. W ten sposób można je wyczyścić i wybielić. Cytryna nadaje się również do oczyszczania twarzy. Pomaga również wybielić wągry, które pojawiają się na skórze. Wystarczy przemywać ją sokiem z cytryny, a po kilku dniach zaobserwujemy znaczną poprawę.

Sok z cytryny możemy też wmasować we włosy lub płukać je mieszkanką wody z sokiem cytrynowym. Dzięki temu skutecznie pozbędziemy się łupieżu.

źródło: milionkobiet.pl

źródło: milionkobiet.pl

Jeżeli naszym problemem są brzydkie łokcie, możemy przygotować maść z sody oczyszczonej i soku z cytryny. Dzięki temu złuszczymy i wygładzimy skórę. W podobny sposób możemy wygładzić skórę rąk i stóp. Wystarczy moczyć je w roztworze wody i soku z cytryny.

Sok z cytryny jest też świetnym sposobem na rozjaśnianie cery i włosów. Skórę możemy smarować sokiem z cytryny. Natomiast jeżeli chodzi o włosy, to można przygotować płukankę z wody i soku z cytryny. Kiedy opłuczemy nią włosy, wystarczy usiąść na słońcu i poczekać aż włosy wyschną. Po kilku zabiegach pojawią się rozjaśnione pasemka.

źródło: zszywka.pl

źródło: zszywka.pl

Poza tym cytryna jest też dobra na poparzenia, na przykład pokrzywą. Wystarczy poparzone miejsce posmarować sokiem z cytryny i po chwili odczujemy ulgę. Oczywiście takich zastosowań jest jeszcze więcej. Warto niektóre z nich wypróbować.