Wakacje w Polsce, a zagranicą

Biura podróży kuszą promocyjnymi wyjazdami nad zagraniczne morza. Wybór jest ogromny, wyspy kanaryjskie, hawaje czy europejskie morze śródziemne. Są setki możliwości, czeka na nas cały świat. Jednak czy warto wyjeżdżać za granicę kiedy mieszkamy w tak pięknym kraju?

Polska jest najbardziej niedoceniana przez polskich turystów. Paradoks, ale to nic nowego, w końcu jak mówi stare powiedzenie ?najciemniej, jest zawsze pod latarnią?. Kiedy odwiedza nas ktoś z daleka i pyta się, co można zobaczyć nawet w naszej okolicy, nie wiemy co odpowiedzieć. Wolimy wsiąść w samolot, poleżeć na plaży Turcji czy Grecji i wrócić do domu.

Polska dla turystów

To prawda, że koszty wakacji nad polskim morzem są porównywalne do tych w odległych zagranicznych kurortach. Można jednak dla odmiany wybrać się w rowerową wycieczkę po okolicy, w internecie, znajdziemy wiele informacji o okolicznych miejscach wartych zobaczenia. Jeśli nie chcemy aż tak aktywnie spędzać czasu, zapakujmy się do auta i zróbmy przegląd gospodarstw agroturystycznych. Kilka dni w jednej miejscowości z ciekawymi zabytkami i widokami, a następnie przeprowadzka do kolejnego. Koszty będą niskie, a na pewno będzie co wspominać i opowiadać.

Gorące i odległe kraje

Pogoda w naszym kraju nie zawsze jest wakacyjna. Wyjazd nad morze, podczas ulew zakończy się wydaniem sporej gotówki i przesiedzeniu całego urlopu w hotelu. Grecja, Hiszpania, Chorwacja to miejsca gdzie pogoda nie zepsuje nam wypadów na plażę, a zabytków do zwiedzania nie zabraknie. Poznamy również inną od naszej kulturę, kuchnię i obyczaje.

Najlepszym rozwiązaniem jest jak zawsze złoty środek. Jednego roku zwiedzajmy Polskę, a za rok jedźmy np. do Afryki. Rozwiązanie proste i najlepsze, bo poznamy swój kraj, jak i odległe państwa.