Witaj szkoło!

UczeńW tym roku po raz kolejny w każdej szkole zawitali nowi uczniowie, którzy nie znają szkolnych murów, ani swojej klasy. Taka sytuacja może być frustrująca dla takiego człowieka, ponieważ jest się zupełnie samym. Dlatego nauczyciele zaczynają często pierwszy tydzień od zajęć integracyjnych. Dzięki temu dzieci będą mogły się poznać, ale również pozna je ich nauczyciel. To przecież z nim będą mieli największy kontakt.

Studenci i licealiści

Studenci i starsze dzieciaki umawiają się na tak zwane imprezy integracyjne. Często zaczynają i kończą się one w dyskotekach, pizzeriach oraz pubach. Najciekawsze jest to, że organizują je sami uczniowie na własną rękę. Niestety w przypadku uczniów takie imprezy integracyjne kończą się niezbyt ciekawie, ponieważ wszyscy wracają w stanie nietrzeźwym. Dobrze jeśli w ogóle wracają, ponieważ często zdarza się tak, że to rodzić odbiera dziecko, ale w szpitalu.

Co dają spotkania integracyjne?

Oczywiście ich głównym zadaniem jest poznanie ludzi danej grupy, ale również zgranie ich w działaniu. Jeśli dana grupa, będzie ze sobą spędzać dużo czasu i pracować to musi ona dobrze funkcjonować, rozwiązywać problemy. Takich rzeczy uczą się zazwyczaj pracownicy firm, których zależy na tym, aby ludzie nauczyli się współpracy. Polepsza to przecież jakość samej pracy. W szkole niestety brak nauki współpracy. Zajęcia integracyjne są najczęściej po to, aby dzieci się poznały i nie bały szkoły.