Własne biuro rachunkowe

Otworzenie własnego biura rachunkowego, to pomysł coraz częściej wykorzystywany, szczególnie przez młodych studentów, którzy ukończyli studia związane z finansami i rachunkowością, i mają problem ze znalezieniem stałej pracy. Oczywiście, własna firma jawi się wielu osobom jako spełnienie marzeń, gdzie jesteśmy sobie szefem, możemy podejmować wszelakie decyzje oraz pracować w dowolnych godzinach. Jednak prawda i rzeczywiste życie nie zawsze są takie kolorowe.

Pierwsze problemy

Te często zaczynają się już podczas samego zakładania własnego biura rachunkowego. Przede wszytkim aby to zrobić, konieczne jest zdobycie papierka, który potwierdzi nasze umiejętności. Możemy go zyskać na dwa sposoby – albo zdając egzamin państwowy, albo pracując minimum trzy lata w podobnej branży, tylko w innym biurze. Dopiero wtedy możemy udać się do Urzędu Miasta z chęcią zarejestrowania działalności. Wbrew pozorom taka firma wiąże się również z wieloma wydatkami.

Jeżeli będziemy pracować w swoim domu, istnieją małe szanse, iż zdobędziemy dobrych klientów, dlatego warto wynająć jakieś biuro w centrum miasta (dobrze, aby miało dodatkowe pomieszczenie na przechowywanie wszelkich papierów i dokumentów, które na pewno szybko się nazbierają). Oprócz tego, konieczny jest zakup mebli, sprzętu komputerowego oraz specjalnych licencjonowanych programów, które są niezbędne dla każdego księgowego.