Zadbajmy o swoje zęby

Problemy z zębami ma naprawdę wiele osób. Ból zębów jest silny i bardzo nieprzyjemny. Żeby takich problemów uniknąć, należy stosować się do dwóch podstawowych zasad.


Po pierwsze – regularna higiena

Regularnie – to znaczy po każdym posiłku. Nie chodzi jednak tylko o przepłukanie zębów. Należy myć je odpowiednio i dokładnie. Warto zadbać o dobrą pastę do zębów, a czasem i płyn do płukania jamy ustnej. Po drugie, należy regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny. W jakim celu? Potrzebne jest stałe kontrolowanie w jakim stanie są nasze zęby. Takie wizyty pozwolą dostrzegać nawet najmniejsze zmiany i ubytki, a dzięki temu skutecznie je leczyć. Oczywiście do stomatologa musimy udać się też, gdy pojawiają się problemy z zębami.

 

 

W jakich sytuacjach należy udać się do gabinetu stomatologicznego?

Przede wszystkim, gdy odczuwamy ból zęba. Niepokojąca może też być zbytnia wrażliwość na zimne i gorące napoje. Poza tym wizyta jest potrzebna jeżeli ząb się złamie lub ukruszy. W czasie takiej wizyty stomatologa musi sprawdzić stan naszego uzębienia i znaleźć źródło bólu. Po takiej kontroli będzie w stanie ocenić jaki sposób leczenia podjąć. Czasem potrzebne jest czyszczenie i założenie plomby, niekiedy koniecznie jest leczenie kanałowe. A niektóre zęby są już tak zniszczone, że nadają się tylko do usunięcia. Stomatolog może też zauważyć pewne wady i skierować nas do ortodonty. Ortodoncja najczęściej stosowana jest w wypadku dzieci. Warto wybierać takie gabinety jak w mieście Piaseczno, gdzie na miejscu możemy skorzystać z porad różnych specjalistów.