Zarabiają najlepsi

Wyposażenie studia fotograficznego kosztuje masę pieniędzy. To nie tylko aparaty fotograficzne ale statywy, lampy błyskowe, innego rodzaju oświetlenie, sztuczne tło itp. Coraz częściej inwestuje się w nowoczesne rozwiązania, które sprawiają, że zdjęcia są jeszcze bardziej oryginalne, na przykład w oświetlenie led.  Studia wykonują przeróżne usługi. Rynek poszerzył się o zdjęcia produktowe, które wiążą się z branżą reklamową, internetową. Dużym zainteresowaniem cieszy się również usługa wykonywania zdjęć ślubnych. Każde studio ma w swojej ofercie coś takiego. To dobry i szybki zarobek.

 

Trzeba być dobrym, by zarobić.

Niektórzy mogą myśleć, że wystarczy otworzyć studio i już można liczyć zyski. To nie jest takie proste. Najważniejsze jest zdobycie rynku i utrzymanie usług na wysokim poziomie. Konkurencja jest spora i każdy fotograf ślubny stara się wykonywać swój zawód najlepiej. Nie ma takich sytuacji, że zdjęcia ślubne można wykupić za grosze. Nikt nie będzie zaniżać cen, ponieważ zepsuje rynek, a sam splajtuje.

Konkurencja dobra dla klienta.

Najbardziej zadowoleni mogą być klienci. Konkurencja sprawia, że wykonywane zdjęcia ślubne są na bardzo wysokim, czasami artystycznym poziomie. Klient może wybierać wśród wielu fotografów. Osoby wykonujące ten zawód mają szczęście, że w naszym kraju wiele osób decyduje się na ślub kościelny.

Zupełnie inna sytuacja panuje na zachodzie Europy.

Im większa praktyka fotografa, tym lepszej jakości wykonuje zdjęcia ślubne. Najlepiej korzystać z usług doświadczonych firm, które istnieją na rynku od dłuższego czasu. Pamiątką na całe życie będzie wówczas album, a w nim klasyczny zbiór zdjęć ze ślubu.