Zmęczyć się przed konsolą – Nintendo Wii

Czasy kiedy podłączona konsola z dwoma kontrolerami dawała rozrywkę na wiele godzin odchodzą w niepamięć. Konsumenci oczekują czegoś nowego, nie tylko coraz lepszej grafiki, ale nowej jakości rozgrywki, dlatego specjaliści z Nintendo postawili na ruch.


Kontroler odczytujący ruch


Kontrolery konsoli Wii działają na zasadzie odczytu wskaźnika podczerwieni, który znajduje się w przedniej części obudowy, a czytnik fal ustawia się powyżej telewizora. Daje to ogromne możliwości do zabawy, konsola w każdej chwili otrzymuje informacje gdzie znajduje się kontroler i w którą stronę jest skierowany. Informacje te są przetwarzane przez procesor i na ich podstawie konsola wie jak się ruszamy przed telewizorem.


Koniec tycia przed konsolą


Wymachiwanie kontrolerem przez kilka godzin może naprawdę solidnie zmęczyć. Pierwsza sesja z taką zabawką kończy się zwykle zakwasami. Można także dokupić przeróżne peryferia do konsoli, jak choćby matę, dzięki której dostępne są odchudzające aplikacje. Konsola wyświetla ćwiczenia które należy wykonać i na podstawie zmian nacisku na macie weryfikuje ich wykonanie.


Konsola ta otworzyła nowe możliwości w świecie domowej rozrywki, jednak posiada jedną solidną wadę w porównaniu do innych konsol – oferuje niewiele gier, bo około 1/3 tego co PlayStation i Xbox.