Zoo w Chorzowie ? pomysł na weekend

W czasie dłuższych weekendów wiele osób i rodzin planuje jakieś wycieczki. Rodziny z dziećmi mogą w tym czasie odwiedzać różne parki rozrywki czy ogrody. Szczególnie godny polecenia jest Ogród Zoologiczny w Chorzowie. Jeżeli więc ktoś będzie znajdował się w pobliżu, warto by odwiedził i to miejsce.

źródło: podrozeija.wordpress.com

źródło: podrozeija.wordpress.com

Zoo w Chorzowie jest położone na terenie Parku Śląskiego. Jest to ogromny park ? jego powierzchnia to 49hektarów. Należy zatem do największych ogrodów tego typu w Polsce. Jest też stosunkowo stary. Pierwsze zwierzęta pojawiły się tutaj już w 1954 roku. Oprócz tego, że Zoo jest bardzo duże i przyjemne, możemy w nich znaleźć również różne atrakcje. A jedną z nich jest niewątpliwie Kotlina Dinozaurów. Można znaleźć w niej modele kilkunastu dinozaurów, których szczątki odkryli polscy naukowcy. Z pewnością jest to miejsce, które wzbudza zainteresowanie nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Zwłaszcza jeżeli nie mieli oni okazji obejrzeć żadnego innego parku z modelami tych zwierząt.

źródło: podrozeija.wordpress.com

źródło: podrozeija.wordpress.com

W parku znajdziemy liczne zwierzęta. Oczywiście największą uwagę przyciągają między innymi żyrafy. Posiadają one odnowiony pawilon ? z częścią całoroczną oraz wybiegiem zewnętrznym. Zainteresowanie wzbudzają również tygrysy. One również posiadają nowy pawilon z ogromnym wybiegiem. Na tym terenie znajduje się nawet drewniany domek i basen z kaskadą wodną.

źródło: podrozeija.wordpress.com

źródło: podrozeija.wordpress.com

W zoo miło spędzą czas zarówno dzieci jak i dorośli. Jest ono czynne od godziny 9 do 19. Ceny biletów utrzymują się w normie ? za normalny zapłacimy 15złotych, a za ulgowy 8.